Gyvenimo prasmė ir vertybės

Labai dažnai mano klientai sako: jaučiu, kad diena nuėjo veltui, o gyvenimas šiuo metu neturi man daug prasmės. Ir sako dažniausiai tai žmonės, kurie iš tiesų daug ir sunkiai dirba (arba darė tai praeityje), rūpinasi savo šeimomis, keliauja ir bendrauja… bet ne tiek daug laiko skiria sau ir savo asmeniniams poreikiams.

Aš siūlyčiau kiekvieną kartą, kai vakare sukirba mintis, ar prasmingai praėjo ši diena, atsigręžti į savo vertybes ir pamėginti mąstyti ne „viskas arba nieko“ kategorijomis, o praktikuoti pastebėti net mažiausią postūmį savo vertybės link:

• Jei jūsų vertybė šeima – kiekviena minutė su šeima „skaitosi“ ir yra prasminga ir vertinga.
• Jei jūsų vertybė meilė – kiekviena akimirka, kai prisimenate, ką mylite, kiekvienas “aš tave myliu” jau yra prasminga.
• Jei jūsų vertybė darbas – diena nenuėjo veltui, nes dirbote.
• Jei jūsų vertybė saugumas – vadinasi, stogas virš galvos, maistas, gyvenimas ne karo nuniokotoje ir sąlyginai ramioje šalyje yra tai, už ką jau verta padėkoti gyvenimui.
• Jei jūsų vertybė draugai – kiekviena žinutė, draugams nusiųstas juokelis ar kiekviena minutė kai bendravote su draugais yra prasminga.
• Jei jūsų vertybė nauji įspūdžiai, nuotykiai – kurkite nedidelius nuotykius kasdien (net jei tas nuotykis yra balandžių peštynių stebėjimas Žaliojo tilto stotelėje ar nuotaikinga pamestų raktų istorija) ir gyvenimas bus prasmingas.
• Jei jūsų vertybė augimas ir tobulėjimas – iškeiskite pietus į dar nelankytą muziejų ir gyvenimas bus prasmingesnis.
• Jei jūsų vertybė sveikata – jau dvidešimt minučių fizinio aktyvumo ir atsisakytas cukrus kavos puodelyje yra žingsnis link pilnesnio gyvenimo.
• Jei jūsų vertybė gamtos išsaugojimas – kiekvienas atsisakytas plastiko maišelis, nenumesta šiukšlė ar apsisprendimas nemėtyti kur papuola nuorūkų jau yra pirmas žingsnis vertybės link.
• Jei jūsų vertybė dvasingumas – penkios minutės meditacijos jau yra prasminga.
• Jei jūsų vertybė pagalba kitiems – tai pergalvokite savo dieną ir suskaičiuokite, kiek ir ko darėte ne dėl savęs ir paklauskit: ar tikrai jau tokia ta diena neprasminga?..

Kasdien rasti bent nedidelį džiaugsmą, bent kažką, kas atitinka vertybes ar tai, už ką galima jausti dėkingumą yra įgūdis, kurio galima išmokti ir kuris tikrai pagerins savijautą.
Vis tik, kaip sakoma: jei vertybės link neišeina bėgti – eik, jei neišeina eiti – šliaužk, o jei ir šliaužti neišeina, tai bent atsigulk savo vertybės kryptimi. 🙂
—————————————————————————

P.S. Straipsnio viršuje nuotrauka yra iš Mūšos tyrelio pažintinio tako. Vaikščiodama ten jaučiausi pilna ir laiminga, nes buvau gražioje, ramioje aplinkoje su mylimais žmonėmis ir tai atitiko bent kelias mano vertybes. Ir nors apsilankymas ten truko tik kelias valandas, jausmą prisiminusi, kaip ten buvo gera, galiu iš atminties “stalčiuko” išsitraukti nors ir šimtą kartų 🙂 🙂 ir diena iš karto praskaidrėja 🙂

 

 
 
Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂
Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!